E-mail:
m.cernicka@seznam.cz

Tel.:
00420 608 680 495


Marta Černická
Narodila jsem se v roce 1973 v Plzni a zde také žiji.
Fotografuji přibližně od roku 2005, kdy jsem si splnila svůj snad největší sen a po- řídila si první digitální fotoaparát. Nejdříve to byl obyčejný kompakt, ale ten v krátké době přestal vyhovovat mým představám a tak jsem se rozhodla pro digitální zrcadlovku. V současné době fotografuji převážně digitálním fotoaparátem Nikon D80. Digitální technika ale není tou jedinou používanou. Baví mě pracovat s klasickým materiálem, nejraději formátu 6x6. Ráda fotím českou legendou Flexaret VI, který mi velmi učaroval. Pohled na matnici Flexaretu je zcela něco jiného, než pohled do hledáčku digitální zrcadlovky.
Po nějakém čase do vybavení přibyl Pentacon Six a čínský lidový aparát Holga. Holga je doslova o vlastní kreativitě, představách a nespoutanpsti na poli fotografie a focení s ním byť velmi jednoduché na ovládání není focením jak ho běžně vnímáme.
Ve fotografii nemám vyhraněné téma, ale přece jenom nacházím nejvíce zajímavého ve světě rostlin, v jejich makro-detailech. Vlastně i mé úplně první fotografie vznikaly na mé květinové zahradě jako dokumentární zachycení různých druhů rostlin, které pěstuji. S oblibou ve svých fotografiích používám velmi malou hloubku ostrosti, která se mi zdá výtvarnější a lépe se mi jejím prostřednictvím vyjadřují vlastní pocity, které se snažím do fotografie vkládat. Vždy mě fotografie fascinovala. Od dětství mi zůstala záliba v malování a kreslení, miluji svět pohádek a fantazie... proto jsou mé fotografie takové jaké jsou. Hledejte v nich cokoli, jen ne realitu. Jsou to obrazy mých snění...

... děkuji Vám za nahlédnutí do mého světa... S úctou Marta.